Finał siatkówki i ringo w najbliższą niedzielę
24.08.2016

W minioną niedzielę miał się odbyć ostatni akt V Brzeskiej Wakacjady 2016. Obfite opady deszczu stanęły jednak na przeszkodzie i na zakończenie letnich rozgrywek musimy poczekać do najbliższej niedzieli (28 sierpnia). Na boisku do sportów plażowych na Stadionie Miejskim o godzinie 11.00 odbędzie się turniej finałowy siatkówki plażowej Beach BALS, a o godzinie 14.00 zawody Brzeskiego Ringo. Dla chętnych gry w ringo to dobra informacja, bo czas na zapisy przedłużył się do najbliższego czwartku (25 sierpnia).
 
W finale siatkówki plażowej najpierw zobaczymy dwa półfinały, w których zmierzą się zespoły Wojciech Zakonek, Dawid Kordysz i Kamil Waliszewski z Oławy oraz Daniel Szeliga i Paweł Włodek z Jelcza-Laskowice,  a następnie Dariusz Kałuziński, Wiktor Czerep i Tomasz Makarewicz oraz Robert Banasiuk i Łukasz Stawierski (oba zespoły z Brzegu).
 
Zapraszamy do zgłaszania się na ringo
 
W ringo grają zespoły dwuosobowe, z możliwością powiększenia zespołu do trzech zawodników i gra się dwoma kółkami ringo jednocześnie, co sprawia, że jest to szybka i niezwykle ciekawa gra. 
 
Uczestnicy: 
- kategoria open.
- 2 zawodników + ewentualny handicap jako 3. zawodnik do 14. roku życia (urodzony w 2002 lub młodszy) lub kobieta + ewentualny rezerwowy (w trakcie meczu nie można dokonywać zmian).
 
System rozgrywek: 
- dostosowany do liczby zgłoszonych zespołów.
 
Najważniejsze zasady:
- Gra odbywa sie na boisku do siatkówki plażowej i gra się dwoma kółkami ringo.
- Celem gry jest zdobycie 15 punktów, jeśli przeciwnik wyrównał wynik do stanu 14:14 - celem jest zdobycie 2 punktów przewagi, przy stanie 16:16 zwycięża zespół zdobywający 17 punkt.
- Kółko może być chwytane tylko jedną ręką i tą samą ręką musi być odrzucone, nie wolno chwytać 2 kółek w jedną rękę.
- Schwytane kółko powinno być odrzucone jak najszybciej, celowe przetrzymywanie kółka sędzia sygnalizuje gwizdkiem lub komendą „stop” i karze utratą punktu.
- Przy chwycie kółka w miejscu - wolno wykonać wykrok dowolną nogą i oderwać stopę drugiej od podłoża, bez prawa jej postawienia przed odrzuceniem kółka. W każdej innej sytuacji - po zatrzymaniu się wolno jedynie oderwać dowolną stopę od podłoża, bez prawa jej postawienia przed odrzuceniem kółka. 
 
Zgłoszenia: 
- najpóźniej do czwartku przed zawodami (skład zespołu z zaznaczonymi zawodnikami do 14. roku życia, miejscowość pochodzenia zespołu, numer telefonu kapitana) – na adres aquapark@brzeg.pl
 
Na miejscu zawodów trzeba się zgłosić pół godziny przed ich rozpoczęciem w celu weryfikacji, nie zweryfikowani uczestnicy nie wezmą udziału w zawodach.
 
UWAGA!!!
W rozgrywkach mogą brać udział wszyscy chętni i udział w nich jest dobrowolny. Osoby niepełnoletnie mogą grać tylko po okazaniu pisemnej zgody rodziców. Drużyny i zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie i występują w rozgrywkach na własną odpowiedzialność. Organizatorzy nie zapewniają napojów.
 
Szczegóły na www.stadion.brzeg.pl/mosir
i pod numerem telefonu 504 197 872.
e-mail: aquapark@brzeg.pl

[powrót] [drukuj]


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007 - 2013
"inwestujemy w Twoją przyszłość"

Regionalne Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Brzegu Copyright © 2010