20. streetball uliczno-halowy
24.06.2015

Zespół Urban City z Wrocławia zwyciężył w kategorii open mężczyzn podczas jubileuszowego – 20. Turnieju Koszykówki Ulicznej o Puchar Burmistrza Brzegu „Streetball Brzeski”. Była to druga wygrana tej drużyny po triumfie dwa lata wcześniej. Uczestnicy turnieju na decydujące mecze musieli się przenieść do hali sportowej przy ul. Oławskiej, bowiem deszcz próbował pokrzyżować plany organizatorom.

GALERIA

W tym roku w Streetballu Brzeskim wystartowało 26 zespołów w 7 kategoriach. W najciekawszej – open mężczyzn było tylko 7 ekip, ale za to prezentowały wysoki poziom sportowy. Prym tam wiodły zespoły przyjezdne – z Wrocławia, Opola i Strzelec Opolskich i te drużyny zajęły wszystkie miejsca na podium. Najlepszy z brzeskich zespołów – Streetball Team, był czwarty. W finale Urban City pokonał Sneakerhead.pl z Opola 11:5.

W kategorii juniorów zwyciężył Stary & Sikora Team z Brzegu, wśród kadetów UKS MOS Opole, a nagrodzeni zostali również najmłodsi uczestnicy z Trójki Brzeg, jako jedna drużyna młodzików. W open kobiet triumfowały Czuć Luz, w juniorkach My Tylko Po Koszulki, a w kategorii mieszanej Wściekłe Żuczki.

W tym roku po raz pierwszy uhonorowano indywidualnie najlepszych zawodników. Najlepszą zawodniczką uznano Paulinę Żukowską (na co dzień zawodniczka CCC Polkowice), która wygrała w dwóch kategoriach – w open kobiet i w mieszanej. Z kolei najlepszym zawodnikiem został Jarosław Pawłowski z Urban City.

Wyniki

Open mężczyzn


Grupa A: Sneakerhead.pl – Streetball Team 10:5; Sneakerhead.pl – Alkusy 8:5; Streetball Team – Alkusy 11:7
1. Sneakerhead.pl 2 4 18:10
2. Streetball Team 2 3 16:17
3. Alkusy 2 2 12:19

Grupa B: Empire of Rim – Urban City 8:9; Empire of Rim – The Alladins 17:4; Empire of Rim – 1 Pułk Saperów 9:3; Urban City – The Alladins 16:0; Urban City – 1 Pułk Saperów 13:4; The Alladins – 1 Pułk Saperów 3:16
1. Urban City 3 6 38:12
2. Empire od Rim 3 5 35:16
3. 1 Pułk Saperów 3 4 23:25
4. The Alladins 3 3 7:49

Półfinały: Sneakerhead.pl – Empire of Rim 11:9; Urban City – Streetball Team 14:5

o 5. miejsce: Alkusy – 1 Pułk Saperów 11:17

o 3. miejsce: Empire of Rim – Streetball Team 8:6 (d)

Finał: Sneakerhead.pl – Urban City 5:11

Końcowa kolejność
1. URBAN CITY Wrocław
Mateusz Kasiński, Piotr Warawko, Jarosław Pawłowski, Jan Grzeliński
2. SNEAKERHEAD.PL Opole
Paweł Szwonder, Dominik Brandt, Tomasz Janicki, Paweł Franek
3. EMPIRE OF RIM Strzelce Opolskie
Paweł Orłowski, Patryk Kacperak, Tomasz Nowakowski, Rafał Wojciechowski
4. STREETBALL TEAM Brzeg
Tomasz Pieszyński, Maciej Stępień, Zbigniew Jasiński, Krzysztof Pachołek
5. 1 PUŁK SAPERÓW Brzeg
Michał Piątek, Tomasz Mieczkowski, Daniel Dziasek, Krzysztof Karbowski
6. ALKUSY Brzeg
Paweł Ogrodnik, Bartosz Wańczyk, Michał Binek, Artur Andros
7. THE ALLADINS Grodków
Grzegorz Gielas, Jan Niestrój, Sebastian Żydkiewicz, Konrad Bednarski

Juniorzy

Stary & Sikora Team – UDS 7:4 i 11:4; Stary & Sikora Team – I Tyle 5:1 i 2:5; UDS – I Tyle 3:8 i 4:15
1. Stary & Sikora Team 4 7 25:14
2. I Tyle 4 7 29:14
3. UDS 4 4 15:41

Końcowa kolejność
1. STARY & SIKORA TEAM Brzeg
Arkadiusz Fedorowicz, Adam Prokop, Marcin Sikora, Mariusz Bednarz
2. I TYLE Niemodlin
Szymon Ankiewicz, Kamil Pora, Michał Opalony
3. UDS Lewin Brzeski
Łukasz Głuszek, Radosław Trepka, Damian Stasiak
Kadeci/Młodziki

Kadeci i młodziki

UKS MOS – EmKaDe 7:6; UKS MOS – Niemodlin 6:2; UKS MOS – Trójka 12:3; EmKaDe – Niemodlin 13:6; EmKaDe – Trójka 14:1; Niemodlin – Trójka 12:0
1. UKS MOS 3 6 25:11
2. EmKaDe 3 5 33:14
3. Niemodlin 3 4 20:19
4. Trójka 3 3 4:38

Końcowa kolejność kadeci
1. UKS MOS Opole
Aleksander Juzwa, Jan Kowalczyk, Szymon Anglowski, Marcin Sikorski
2. EmKaDe Prudnik
Michał Kroczak, Denis Dancewicz
3. NIEMODLIN
Dominik Cymbała, Miłosz Cymbała, Szymon Drzewiecki, Marcin Mrożek

Końcowa kolejność młodziki
1. TRÓJKA Brzeg
Piotr Staśkiewicz, Adam Idzi, Kamil Sikora, Aleksandra Guzenda, Martyna Michalska

Open kobiet i juniorki

Grupa A: Grzyby – Córki Naszych Matek 4:14; Grzyby – Piomar 7:3; Córki Naszych Matek – Piomar 10:1
1. Córki Naszych Matek 2 4 24:5
2. Grzyby 2 3 11:17
3. Piomar 2 2 4:17

Grupa B: Albania Team – Czuć Luz 1:8; Albania Team – My Tylko Po Koszulki Team 7:1; Czuć Luz – My Tylko Po Koszulki Team 13:4
1. Czuć Luz 2 4 21:5
2. Albania Team 2 3 8:9
3. My Tylko Po Koszulki Team 2 2 5:20

Półfinały: Córki Naszych Matek – Albania Team 6:5; Czuć Luz – Grzyby 10:5

o. 3. miejsce: Albiania Team – Grzyby 11:2

Finał: Córki Naszych Matek – Czuć Luz 4:5

Finał juniorek: Piomar – My Tylko Po Koszulki Team 0:10

Końcowa kolejność open kobiet
1. CZUĆ LUZ Brzeg
Natalia Bucyk, Kamila Kudłak, Paulina Żukowska
2. CÓRKI NASZYCH MATEK Brzeg
Karolina Kozera, Katarzyna Iwanicka, Julia Jurkowlaniec
3. ALBANIA TEAM Brzeg
Honorata Pławiak, Aleksandra Błasiak, Marta Wdowiuk, Anna Chmiel
4. GRZYBY Nysa
Anna Stabiszewska, Aleksandra Pytlińska, Emilia Bartczak, Kamila Jasińska

Końcowa kolejność juniorki
1. MY TYLKO PO KOSZULKI TEAM Brzeg
Magdalena Libront, Alicja Jarząb, Anna Międzybrodzka, Angelika Muszyńska
2. PIOMAR Brzeg
Karolina Bochenek, Zuzanna Malinowska, Julia Maciejewska, Katarzyna Pszczolarska

Kategoria mieszana

Grupa A: Dwie Piękne i Bestia – Ich Czworo 7:10; Dwie Piękne i Bestia – Cotar Bielany 10:9; Ich Czworo – Cotar Bielany 12:9
1. Ich Czworo 2 4 22:16
2. Dwie Piękne i Bestia 2 3 17:19
3. Cotar Bielany 2 2 18:22

Grupa B: Chłopaki i Ja – Wroczaki 6:8; Chłopaki i Ja – Wściekłe Żuczki 10:5; Wroczaki – Wściekłe Żuczki 4:14
1. Wściekłe Żuczki 2 3 19:14
2. Chłopaki i Ja 2 3 16:13
3. Wroczaki 2 3 12:20

Półfinały: Ich Czworo – Chłopaki i Ja 12:10; Wściekłe Żuczki – Dwie Piękne i Bestia 8:5

o 5. miejsce: Cotar Bielany – Wroczaki 9:7

o 3. miejsce: Chłopaki i Ja – Dwie Piękne i Bestia 14:7

Finał: Ich Czworo – Wściekłe Żuczki 6:9

Końcowa kolejność:
1. WŚCIEKŁE ŻUCZKI Brzeg/Polkowice
Kamila Kudłak, Paulina Żukowska, Natalia Bucyk, Mateusz Tomczak
2. ICH CZWORO Brzeg
Mariusz Kolekta, Michał Kamieniecki, Karolina Kozera, Marta Wdowiuk
3. CHŁOPAKI I JA Nysa
Anna Stabiszewska, Aleksandra Pytlińska, Marcin Lisowski, Tomasz Klimowicz
4. DWIE PIĘKNE I BESTIA Brzeg
Alekdandra Błasiak, Honorata Pławiak, Bartosz Chomaniec
5. COTAR Bielany Wrocław
Agata Księżopolska, Szymon Dajewski, Krzysztof Kotarba
6. WROCZAKI Prudnik
Michał Kroczak, Natalia Wrona, Denis Dancewicz

[powrót] [drukuj]


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007 - 2013
"inwestujemy w Twoją przyszłość"

Regionalne Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Brzegu Copyright © 2010